03 - 04 Ağustos KAŞ Tünel Kanyon Camel ve Tank Dalışları

03 - 04 Ağustos KAŞ Tünel Kanyon Camel ve Tank Dalışları

 

03-04 Ağustos Tarihlerin de muhteşem tarihi ve doğası ile göz dolduran; Türkiye’ nin nadide dalış noktalarının bulunduğu Kaş'a gidiyoruz.

Tur Hakkında

 

Beklenen organizasyon diyebiliriz. Kesinlikle dalış yapmanız gereken bölgelerdendir Kaş.

Muhteşem koyları masmavi deniziyle dalıcıların gözde dalış bölgelerinden birtanesidir. 

Tur Programı

 

02 Ağustos Cuma akşamı saat 21.15'te Konya Dalış Merkezinde buluşup saat 21.30'da Toros Dağlarının dik yamaçlarının denizle buluştuğu, çevresini saran Meis adası, bozulmayan mimari dokusu ve dünyaca ünlü dalış noktalarıyla şirin bir tatil beldesi olan KAŞ'a hareket ediyoruz.

03 Ağustos Cumartesi sabahı saat 07.00 civarı Kaş'a gelip otelimize yerleşip kahvaltımızı yaptıktan sonra saat 9.00'da dalış teknemizle kaş’ın o güzelim mimarisini arkamızda bırakıp Akdeniz’in eşsiz maviliklerinde hareket ediyoruz. Biz göz kamaştıran masmavi 2 farklı koyda dalışımızı gerçekleştirirken, bu arada isteyenler pırıl pırıl turkuaz mavisi bu sulara kendilerini bırakıp yüzmenin tadına varabilirler. Bu güzel anları saat 17.00- 18.00 civarında sona erdirip otelimize geri döndükten sonra akşam yemeğimizi yiyip Kaş’ta harika bir geceyle hep beraber oluyoruz.

04 Ağustos Pazar sabahı ise farklı bir güzergâh olan Camel ve kanyon koylarında muhteşem dalışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm ekibimiz dalışlarını bitirdikten sonra Kaş'a hareket edip otelimizde duşlarımızı alıp güzel bir macerayı, Tüneldeki o eşiz mercanları, Kanyonun o büyüleyici görkemini, Torosları ve Kaş'ın tertemiz havasını geride bırakıp güzel hatıralarla dönüş yolculuğumuza başlayacağız.

Fiyatlar

 

FİYATLARIMIZ

DALICI :       900 TL      

(31 Temmuz Nisan 2019 Tarihinden sonra kapora verenler için)

İNDİRİMLİ FİYATI : 850 TL    

(31 Temmuz 2019 Tarihine kadar kapora verenler için)

(Tanıtım dalışı veya setifikalı dalış yapacaklar için geçerlidir.)

 GEZİCİ :       800 TL      

(31 Temmuz 2019 Tarihinden sonra kapora verenler için)

İNDİRİMLİ FİYATI : 700 TL    

(31 Temmuz 2019 Tarihine kadar kapora verenler için)

SINGLE OD. FARKI 120 TL

(Otelde tek kalmak isteyen misafirlerimiz için geçerlidir.)

Fiyatlarımıza K.D.V. Dahildir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler.

  • Lüx Araçla Ulaşım 
  • 1 Gece Otel Konaklama 
  • Toplam 4 Dalış
  • 2 Gün Tekne gezisi 
  • Tüm Dalış Malzemeleri
  • Tekne ve Rehberlik Hizmetleri
  • Sabah Kahvaltı "Cmrtsi - Pazar " 
  • Öğle Yemeği (Teknede) "Cmrtsi - Pazar " 
  • Su altı foto ve videoları

Not: Deneme dalışı yapacak misafirlerimiz, dalışla ilgili gerekli brifing verildikten sonra birebir eğitmen eşliğinde dalışları gerçekleşmektedir. Deneme dalışı günlük bir dalıştır.

Dalıcı belgesi(brövesi) olan dalıcılarımız için belge seviyesine göre planlamalar yapılıp dalışlara başlanmaktadır. belgesi olan dalıcılar için günlük dalış ikidir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler.
Pazar akşam yemeği fiyata dahil değildir.

Foto Galeri

Dalış Bölgesi

 
BESMİ ADASI

Mercan Kayalığı, Kekova Adası'nın güneyinde, açık denizde yer alır. 1 metre derinlikten başlayıp 100 metreye kadar inen resife dalış ancak uygun hava ve deniz koşullarında mümkündür. Özellikle tecrübeli dalıcılar için uygun olan bölge derin dalışlar için tercih edilir. Resifin hem Kuzey hem de Güney cephesinde farklı dalışlar yapma şansınız vardır. Kayalık dip yapısı her iki cephede de kademeli şekilde derinleşir. Bölgenin açık deniz akıntılarına sahip olması canlı çeşitliliğini arttırır. Farklı türlerde, irili ufaklı balık sürüleri dönemsel olarak bölgeyi ziyaret ederler. Derine inildikçe dip yapısı kaya ve kum karışımına dönüşür. Bu seviyeden sonra, dal süngerleri, yumuşak mercanlar ve vatozlar neredeyse her dalışta karşımıza çıkmaktadır. Mercan Kayalığı'na yapılacak dalışlar günün erken saatlerinde yapılmalıdır, öğleden sonra batıdan esen rüzgarlar dalış koşullarını zorlaştırabilir. Genel Bilgiler Derinlik 10 - 18 / 30 - 40 metre Görüş 20 - 30 - 40 metre Akıntı Düşük Kuvvetli - Kuvvetli Dip Yapısı Canlı Özellik 37 mt yatan sağlam anforalar 20 den fazla ve adanıon her tarafı görülmeye değer

 
FLYİNG FİSH

Flying fish, tepesinin 5m'de başladığı çok özel bir resiftir. 2.nci Dünya Savaşında bilinmeyen nedenlerden ötürü batan 3 pervaneli bir Italyan savaş uçağı bulunmaktadır. Uçağın burnunu 40m'lerden görebilmek mümkündür. Diğer parçalar ve kuyruk kısmı 70m derinliklere kadar uzanmaktadır. Çevresinde halen batlamamış cephane bulunmaktadır. Motorlarının dışındaki bölümlerin çoğu dibe gömülmüş ve zamanın yarattığı tahribatlardan nasibini almıştır. Genel Bilgiler Derinlik 5 - 15 / 15 -30 metre Görüş 15 - 35 metre Akıntı Düşük Kuvvetli - Kuvvetli Dip Yapısı Kayalı Özellik Orta kuvetle akıntı ile dalış yapılabilir.Akıntı zamanlarında su altı muhtiş görsellik sunar uçak balığı 50-60 metrede

 
GÜRMELİ KAYALIKLARI

Çok güzel bir dalış noktasıdır. Zengin deniz canlıları bulunan bir resiftir. 40m derinliklerinden sonra kumluk başlamaktadır. Genel Bilgiler Derinlik 10 - 30 metre Görüş 30 - 40 metre Akıntı Düşük Kuvvetli - Kuvvetli Dip Yapısı Kaya Özellik Kuvvetli akıntıda dalış tavsiye edilmez.Resifin bir tarafı çöl diğer tarafı ormandır.

SARI OT

Açık Deniz dalışıdır.Advance 2 yıldız ve daha üst seviye eğitimleri için uygun ve derin mavisi ile muhteşem bir duvar dalış zaman zamn dev orfozlar ile karşılaşmak mümkün Genel Bilgiler Derinlik 30 - 40 metre Görüş 30 - 40 metre Akıntı Düşük Kuvvetli Dip Yapısı Kum,Kaya Özellik Açık deniz üst seviye kurslar için ideal,muhteşem bir duvar dalışı

 
13 REEF

13 mt ile başlayan devasa resifi üst kısımları 13-15 metre arası olup kenar ları derine dikey ve yatay inen kısımları ise 30 metre derinliktedir.. Su canlıları süpriz yapabilir.Dalışa değer. Genel Bilgiler Derinlik 13 - 25 metre Görüş 15 - 30 metre Akıntı Düşük Kuvvetli - Kuvvetli Dip Yapısı Yeşillik - Kaya Özellik Süpriz bir bölge

 
TÜNEL

Adı üstünde tünel 18 metre de başlayıp 35 metre de tam bir kanyona çıkarır.Sağlı sollu duvar olan kanyonun dip yapısı rengarenk parlak ve binlerce deniz kabuğu ile görsel bir şölen sunar. Genel Bilgiler Derinlik 10-18 / 18 - 35 metre Görüş 20 - 30 metre Akıntı Yok - Düşük Kuvvetli Dip Yapısı Kaya - Kum Özellik Gizli Tünel Geçişi Tünel için 35 mt şarttır..

 
MAVİ MAĞARA

25 metrede mağarının üst kısmı başlar Giriş duvarı dibi 40 metre bulur.50 metre içeriye uzanır Başka yoktur.Görmeye değer bir yer olması ile birlikte mağaraya karidesler ev sahipliği yapmaktadır. Genel Bilgiler Derinlik 25 - 40- 50 metre içeri girer Görüş 20 -30 metre Akıntı Düşük Kuvvetli Dip Yapısı Kum Özellik 2*Advence dalıçılar yapabilir.

 
CAMEL REEF

Adı üstinde hörgüce benzer iki resif arka arkaya hareketli ve akıntılı bir dalış sunar.Resif biri 18 metre başlarken diğer 20 metre ile başlar.2*Advenced ve üzeri dalıçılara tavsiye edilir. Genel Bilgiler Derinlik 18 - 30 metre Görüş 15 - 30 metre Akıntı Kuvvetli Dip Yapısı Kaya - Kum Özellik Güçlü Akıntı Hareketi artırır.Lapos ve ortoz yatağıdır.

 
ULUBURUN BATIĞI

Uluburun açıklarında yapılan kazıdan çıkartılan kabuk parçaları, geç Tunç Çağı’na ait, dünyadaki en eski açık deniz gemisine aittir. Geminin yapıldığı sedir ağacının dendokronolojik tarihlemesine göre Uluburun gemisi M.Ö 1.300’de batmıştır. Genel Bilgiler Derinlik 25 - 30 metre Görüş 10 - 20 metre Akıntı Yok Dip Yapısı Kum ve Kıyı şeridi Kaya Özellik Uluburun su altında bulunmuş en eski batıktır.M.Ö döneme ait tarihi bir ticari gemidir.