Eğitim

Eğitim

1 Haftalık eğitimle dalgıç olabilme....

Dalgıç olmak sanıldığı üzere aylarca kursa gitmenizi gerektirmez..

Dalış eğitimlerimiz TSSF / CMAS Dünya standartlarında olup 3 aşamadan gerçekleşmektedir.

 

TEORİK DERSLER

Kursiyerlerimiz başlangıç olarak sınıf ortamında 12 saatlik teorik ders almaktadır. Genelde her pazartesi başlayıp 4 gün 3er saatlik eğitim alırlar. Bu teorik eğitimlerde kursiyerlerimize sualtında nasıl davranacakları hakkında detaylı bilgiler verillir. Yine bu derslerde su altında kullanılan ekipmanların detaylı tanıtımlarıda yapılmaktadır.

 

HAVUZ ÇALIŞMASI

Teorik eğitimleri alan ve ekipmanları tanıyan öğrencilerimiz havuzda ilk dalışlarını yapmaktadırlar. Havuz çalışmakarı belirlenen bir gün 2 saat şeklinde olur. Buradaki amaç açık denizlere dalmadan önce tecrübe edinmeleri ve kendilerini nasıl bir heyecanın beklediğini bir nebzede olsa yansıtmaktır.

 

DENİZ ÇALIŞMASI

İşin eğlenceli kısmına geldik. Artık denizdeyiz. Eğitimimizi öğrencilerimiz ile ege ve akdeniz'in engin maviliklerinde tamamlıyoruz. 2 gün cumartesi pazar şeklinde olur. 30-45 kişilik gruplar halinde gidilmektedir. Sualtının eşşiz güzelliklerini tanımaya başlar Farklı bir dünyanın kapılarını aralamanın ilk heyecanını yaşarsınız.

 

4gün teorik eğitim 1gün havuz çalışması 2gün deniz çalışmasıyla delgıç olabilirsiniz....

 

Konya Dalış Merkezi 

TSSF (Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu) ve CMAS (Dünya Sualtı Aktiviteleri Konferasyonu) Uluslar arası dalış brövesi vermektedir.

Yetki Belge No :421