FETHİYE

FETHİYE

 

25-26 Eylül Tarihlerinde muhteşem tarihi ve doğası ile göz dolduran; Türkiye’ nin nadide dalış noktalarının bulunduğu Fethiye'ye gidiyoruz.

 

#diving #scuba #dalış #konyadalış #konyadalis #konyaextreme

Tur Hakkında

 

Muhteşem koyları masmavi deniziyle dalıcıların gözde dalış bölgelerinden birtanesidir. 

Tur Programı

Program:


24 Eylül Cuma gece 21.30'da Konya Dalış Merkezi’nde buluşup saat 22:00'da Fethiye'ye hareket ediyoruz.

25 Eylül Cumartesi sabahı saat 07.00 civarı Fethiye'ye varıp otelimize yerleşip kahvaltımızı yaptıktan sonra saat 09.00'da Fethiye Limanında Teknemizle Buluşup Akdenizin eşsiz maviliklerinde maceraya başlıyoruz. 

26 Eylül Pazar sabahı ise farklı bir güzergah olan Antrum ve Türk hamamın da  dalışlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Tüm ekibimiz dalışlarını bitirdikten sonra Fethiye'ye hareket edip. Dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

 

Son katılım tarihi 21 Eylül Salı’dır. 

Rezervasyon tarihlerine uyulması rica olunur.

Fiyatlar

FİYATLARIMIZ

DALICI :       1.400 TL      

(01 Haziran Salı günene kadar tur ücretinin ödenmesi gerekmektedir)

(Tanıtım dalışı veya setifikalı dalış yapacaklar için geçerlidir.)

 GEZİCİ :       1.100 TL      

(01 Haziran Salı günene kadar tur ücretinin ödenmesi gerekmektedir)

 

SINGLE OD. FARKI 150 TL
(Otelde tek kalmak isteyen misafirlerimiz için geçerlidir.)
Fiyatlarımıza K.D.V. Dahildir.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler.
Ulaşım - 1 Gece Otel Konaklama – Toplam 4 Dalış
2 Gün Tekne gezisi - Dalış Malzeme Kirası 
Tekne ve Rehberlik Hizmetleri
Sabah Kahvaltı "Cmrtsi - Pazar " 
Öğle Yemeği (Teknede) "Cmrtsi - Pazar " 
Su altı foto ve videoları
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler.
Akşam yemekleri fiyata dahil değildir.

 

Pandemi kapsamında tüm tedbirler alınmış olup kişiye özel dalış ekipmanları verilcektir.

Foto Galeri

Dalış Bölgesi

1-Kızıl ada Feneri: Orta ve ileri seviyedeki dalicilara uygun bir bölge. 8 mt'ye indikten sonra deniz yataginin dogal egimini takip ederek 15 mt'ye inilir. Burada denizalti topografisi 20 mt'ye dogru bir amfi tiyatro görüntüsü verir.                                                     

2-Dalyan Koyu : Dalisa yeni baslayanlar için ideal bir koy. Deniz sümüklü böcegi, rengarenk baliklar, süngerler, ahtapotlar ve küçük baracuda sürülerine rastlamaniz mümkün. Max derinlik 10 mt. Gece dalisi içinde çok uygun bir mekan.                                                                           

3-Üc Tüneller : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 30 mt. Dalisa geçip 19 mt'ye ulastiginizda tünelin girisi loslukta karsiniza çikiyor. Duvar boyunca olusmus mercanlar yüzünden tünele sadece iki dalici girebilir. 2. tünel ilkinden daha genis ve büyük, 3. ise 30 mt derinlikte sona erer ve dar kanyon olusumu sadece tek dalicinin geçisine müsaade eder. 

4-Baracuda Resifi : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 25 mt, Dalyan Koyu'na çok yakin olan bu resif 12 mt derinlikte. Egim pek çok tip baligi ve sualti canlisini görme firsati verir. Resif küçük bir sualti tepecigidir ve duvar tarafindan 60 mt derinlige kadar iner. Muhtesem bir görüntü vardir. Akinti oldugundan sik sik Baracuda görmeniz mümkündür. 

5-Afkule : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 50 mt dir.Fethiye'deki en iyi dalis mekanidir. Duvar sualti dünyasinin muhtesem renklerini yansitir. Her fotograf avcisinin görmesi gereken bir yerdir. Dalisiniza eger magaranin içinden baslarsaniz mutlaka yaniniza fenerinizi almalisiniz. Magaranin içerisinden spiraller çizerek asagiya inmeniz size magara içindeki olusan yumusak mercan, Trompet anemonlari, marul mercan, deniz patlicani ve farkli formlarda dantel mercanlari daha iyi görmenizi saglar. Magaranin bitisi 27 mt olup buradan denize çikip duvari takip ederek hemen yakinindaki bir diger dalis bölgesi olan Türk Hamami na geçebilirsiniz. Burada max derinlik 10 mt dir. Snorkelciler içinde harika bir dalis noktasidir. Magaraya giris 7- 10 mt dendir. Magaraya girdikten sonra yüzeye çikip mavi gökyüzünü görebilirsiniz. Özel bir yüzme havuzu gibidir. Fotograf çekmek için çok çok ideal bir yer.

6-Piramit : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 30mt dir. Tatli egim dibe ve bir deligin etrafina dogru iner. Bu deligin dogal isikta yansittigi renkler inanilmazdir.Bu harika renk gösterisinin tadina varmak için dalis feneri gereklidir. Bozulmamis dogal hayat yüzünden büyük groupers halinde yüzücülere rastlamak mümkündür.                            

7-Soguk Magara : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 20 mt dir. Karaya dogru uzanan bir galeridir. Denizle karisan soguk tatli su akintisiyla karsilasirsiniz. Bu bir isi düsmesine sebep olur ve kesin hatlarla suyun kristalize olusunu gözleyebilirsiniz. Burada da dalis fenerinizi yaniniza almayi unutmayin.

8-Fok Magarasi : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 10 mt dir. Sasirtici çiplak duvarlari ve 8 dalicinin girisine izin veren çok büyük bir girisi vardir. Magaranin sonuna kadar uzun bir mesafe vardir. Burada da dalis fenerinizi yaniniza almayi unutmayin.   

9-Amphora : Orta ve ileri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 14 - 27 mt dir. Bu Akdeniz'deki en eski amphora mekanidir ve bu amphoralar Roma dönemine, yaklasik M.Ö 300'e tarihlendirilmektedir. Giris 4 mt derinlikle baslar ve yavas bir egimle 60mt' ye kadar iner. Pek çok sualti canlisina, mürenlere, çatal kuyruga, ahtapota, deniz patlican ve süngerlere rastlayabileceginiz 2 büyük kaya olusumu vardir.

                  
10-Sahin Burnu : Orta ve ileri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 15 - 22 mt dir. Bu dalisin derinligi 9 - 12 mt dir. Çok zevkli bir dalis mekanidir. Süngerler, 3000 yillik amphoralar, deniz örümcekleri, deniz yild¹izlari, ahtapotlar ve pek çoklari görülebilir.

11-Akvaryum Koyu : Tüm seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 10 dir. Bu alan bir lagün gibidir ve bir çok turuncu süngere, kum baligina, grouper'a ve ahtapotlara ev sahipligi yapar. Kumlu ve kayalik dip kompozisyonu iyi görüse olanak tanir. Gece dalisi için de uygun bir bölgedir.                                                                                                 

12-Tüneller : Orta ve ileri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 10 - 20 mt dir. Önce düsüs ve sonra tüneller. 17 mt de bir magara vardir. Tünel 12 mt de baslar ve 3 mt de sonlanir. Her Buble olusumunda veya tünelde çikis noktalarindan gelen isiklari görebilirsiniz. En uzun tünelin uzunlugu 4 mt dir, ancak çok dogal isik oldugu için rehberlige ihtiyaç yoktur. 

13-Karides Kovuğu : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 28 mt dir. Fethiye'deki en iyi duvarlardan biridir. 27 mt deki bir çatlak karideslerle dolu olan bir küçük magaracigi olusturur. Sadece tek dalici içeri girebilir, ancak karideslerin güvenligi açisindan bu önerilmemektedir.                                                                                                              

14-Balaban Adasi : Orta ve ileri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 30 mt dir. Tekne adanin en derin kisminda demirlenir. Dalicilar adanin etrafinda bir daire çizebilirler ve tekrar tekneye dönebilirler. Yüzme mesafesi uzun oldugu için hava sarfiyati konusunda dikkatli olmak gerekir. Genellikle görüs mesafesi, sualti canliligi ve amphora kalintilari muhtesemdir. 

15-İblis Burnu : Orta ve ileri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 22 mt dir. Bu mekanda pek çok amphora parçasi görülebilir. Çok bakir bir sualti hayati oldugu için Akdeniz'in tüm çesitleri görülebilir. Büyük dalgalar sebebiyle sabah dalislari daha uygundur.             

16-Turgut'un Yeri : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 30 mt dir. Fethiye'deki en derin dalis bölgesidir. Bir dagin içinde geçer. Tünele giris 30mt dedir ve 60 mt lik bir yüzüs sizi 25 mt deki çikisa götürür. Tünelde karides dolu pek çok koridor vardir. Tünelde sonra 8 mt yükseldiginizde bir uçak motorunun kalintisini görebilirsiniz.                                     

17-Aqua Point : İleri seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 25 mt dir. Büyük antik bir çapa ve pek çok amphora 25 mt derinlikte yatmaktadir. Antik top mermileri savasin korkutan hissini yansitir.

18-Sarıyarlar : Tüm seviyedeki dalıcılar için uygun bir bölge. Max derinlik 10 dir. Kumlu ve kayalik dip yapisi 30 mt lik bir görüs mesafesine olanak verir. Kanyona benzer masif kaya olusumlari dalicilar için bir oyun alani gibidir. Koyun 3 müdavim orfozu bulunmakta, akya sürülerinin içine girip resim çekebilirsiniz. Ahtapotlar¹ ve sübyeleri ise her tarafta görmeniz mümkün. Gece dalisi için mükemmel bir yer. 

19-Kızıl Ada Kanyonu : Tüm seviyedeki dalicilar için uygun bir bölge. Max derinlik 12 dir. Kanyon olusumu dalicilara hos bir görüntü sunar. 2 dalicinin girebilecegi büyüklükte bir magaracik vardir. Magaradan su yüzeyine yükselmek mümkündür.